Ще одна нова е-послуга запрацювала для підприємців в ЕкоСистемі

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів презентувало онлайн-послугу із взяття на державний облік об’єктів, які справляють шкідливий вплив на здоров’я людей та стан атмосферного повітря. Новий сервіс доступний для представників бізнесу в Екосистемі.

Відтепер підприємці зможуть отримати цю екопослугу швидко, зручно та прозоро, бо завдяки діджиталізації зникають паперові процеси, прискорюється оброблення звернень, усувається прямий контакт з чиновниками, а відповідно – зникають корупційні ризики при наданні послуг.

Також підприємцям більше не потрібно буде подавати документи або інформацію, яка вже є у органів державної влади та місцевого самоврядування. А усі платежі від бізнесу за отримання послуги направлятимуться безпосередньо до державного бюджету.

Серед основних переваг е-послуги:

  • чиновник не бере участі у розгляді заявок;
  • строк надання послуги скорочується із 30 днів до нуля;
  • стати на держоблік можна, пройшовши всю процедуру із власного гаджету;
  • дані автоматично вносяться до відповідного реєстру;
  • суб’єкт господарювання може самостійно роздрукувати електронний документ з QR-кодом з ЕкоСистеми.

Послугу створено за підтримки проєкту USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».

Нагадаємо, що це вже четверта екологічна онлайн-послуга, яку реалізувала команда проєкту TAPAS для Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів. Серед інших – «Подання декларації про відходи», «Видача висновку на транскордонне перевезення відходів, що включені до Зеленого переліку відходів» та «Ліцензія на поводження з небезпечними відходами».