Стартує бета-тест оновленої послуги отримання дозволу на будівництво

Разом з Міністерством цифрової трансформації та Міністерством відновлення продовжуємо оцифровувати послуги у будівельній галузі, щоб громадяни та бізнес могли отримувати їх без перешкод, бюрократії та хабарів.

Незабаром на порталі Дія можна буде отримати оновлену послугу на виконання будівельних робіт. А вже зараз – реєструйтеся на бета-тест за посиланням: http://bit.ly/41vNBrC.

Послуга буде доступна для людей та компаній, які хочуть розпочати будівництво об’єктів СС2 і СС3. Це житлові багатоповерхівки, торговельно-розважальні центри та об’єкти промисловості. 

Послугу вдосконалили і зробили більш зручною. Зокрема, покращили автоматичні перевірки документів перед відправленням в органи будівельного контролю та спростили процедуру заповнення заявки.

З оновленою послугою на порталі Дія для отримання дозволу замовнику будівництва не доведеться вносити інформацію вручну та додавати скани документів. Потрібно лише обрати послугу «Дозвіл на виконання робіт» на порталі та вказати один номер для завантаження інформації з Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. 

Дані автоматично підтягнуться, якщо вони є в системі. Замовнику залишиться лише перевірити правильність. 

Після внесення всіх відомостей, перед відправленням заявки на розгляд відбувається автоматична перевірка відомостей у документах. У разі виявлення помилок чи неточностей замовник отримає сповіщення про те, які відомості потребують коригування. Це дозволить зменшити кількість відмов в отриманні послуги, а також зекономить час як замовникам, так і працівникам органу контролю, які перевіряють документи.

Взяти участь у бета-тесті можуть фізичні та юридичні особи, які:

  • хочуть отримати дозвіл на початок будівельних робіт або внести зміни у вже зареєстрований дозвіл;
  • мають Реєстраційний номер проєктної документації в ЄДЕССБ. 

Оновлення реалізовано Міністерством цифрової трансформації спільно з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури за підтримки проєкту USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».