Цифрові антикорупційні рішення, створені за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS

9 грудня для нашого проєкту – важлива дата: в Україні та в усьому світі відзначають День боротьби з корупцією.

Вже понад сім років за підтримки міжнародних донорів USAID та UK aid ми допомагаємо Уряду України впроваджувати цифрові рішення для викорінення корупції у різних сферах.

Диджиталізація є одним із найпотужніших інструментів антикорупції.

Тепер кожен громадянин може перевірити, що купує держава за наші податки, у системі Prozorro. Без відкритих даних не можливий громадський контроль, бо вони – фундамент прозорості та підзвітності державних органів. Електронні послуги, де роль чиновника і людський фактор мінімальні або взагалі відсутні, дозволяють взаємодіяти з державою швидко, за зрозумілою та прозорою процедурою. Цифрові сервіси значно полегшують бізнес-процеси та повсякденне життя громадян, вирішують соціальні проблеми та виклики воєнного часу.

Україна трансформується. Цифровізація змінює культуру людей, викорінюючи з життя побутову корупцію, надає доступ до інструментів, які допомагають небайдужим українцям та українкам і громадянському суспільству здійснювати суворий контроль, за якого складніше зловживати.

Хочемо поділитися основними антикорупційними проєктами та активностями, які вдалося реалізувати та над якими ми спільно працюємо з державними органами України та нашими партнерами.