Цифрові рішення на базі Дії зʼявляться в інших країнах – USAID

Україна працює над тим, щоб рішення для електронного урядування на базі Дії, створеної за підтримки USAID, зʼявилися і в інших країнах.

Адміністраторка USAID Саманта Павер на Всесвітньому економічному форумі в Давосі повідомила, що низка країн зацікавлені в тому, щоб створити продукт, на базі української Дії.

Зокрема, вона зустрілася з Міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим, щоб обговорити наступний етап співпраці USAID з Україною для просування цифрової трансформації та допомоги країнам-партнерам запровадити платформи, які допомагають краще взаємодіяти державі та громадянам.

Екосистему Дія – мобільний застосунок та онлайн-портал – було створено за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS», фахівці якого надали юридичну, фінансову та технічну допомогу.

Крім того, TAPAS долучився до створення 26 послуг у Дії у сфері будівництва, соціальної підтримки громадян, підтримки бізнесу, задоволення потреб воєнного часу та багато інших.

Дія допомогла прискорити цифрову трансформацію України, надавши онлайн-доступ до десятків публічних послуг, підвищивши прозорість процесів та усунувши контакт чиновників і громадян. Наразі цифровим рішенням користуються 22 млн українців.

Вже є успішний кейс – перший застосунок на базі Дії розпочав роботу в Естонії.