Ухвалено законопроєкт 7198 про компенсації за знищене та пошкоджене майно

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №7198, який визначає чіткий механізм компенсації за пошкоджене та знищене майно внаслідок війни, хто її отримає, за які види майна.

Законопроєкт передбачає, що Реєстр пошкодженого та знищеного майна, розроблений Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством цифрової трансформації за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS», є єдиною базою даних для фіксації руйнувань та інструментом для контролю компенсацій

У Реєстрі фіксуються:

  • відомості про фізичних та юридичних осіб, майно яких пошкоджено або знищено;
  • дані про пошкоджене та знищене майно;
  • інформацію про шкоду і збитки, завдані знищенням чи пошкодженням майна;
  • результати розгляду та ухвалення рішення про надання компенсації.

У Реєстрі вже створено функціонал для фіксації руйнувань приватного житла та інфраструктурних об’єктів. В розробці – механізм розгляду та ухвалення рішення щодо компенсації за знищене та пошкоджене майно. 

Через застосунок та портал Дія з березня 2022 року надійшло понад 330 тисяч заяв про пошкоджене та знищене майно. Ці заяви вже інтегровані з Реєстром пошкодженого та знищеного майна.

Команда USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» продовжить надавати підтримку Уряду України у реалізації цифрових інструментів для ефективної відбудови країни.