Україна працює над адаптацією національного законодавства до європейського у сфері відкритих даних

Відкриті дані – це фундамент розбудови демократичної держави та ключ до прозорої та ефективної післявоєнної відбудови. Тому розвиток цієї сфери – один із головних пріоритетів Уряду України, зокрема – Міністерства цифрової трансформації. 

За три роки Україна піднялася з 17 сходинки на друге місце у Європі за рівнем розвитку сфери відкритих даних. Результати роботи команда Мінцифри та проєкту  TAPAS представили на першому воркшопі для розпорядників інформації країн ЄС в столиці Словенії. 

Подія присвячена оновленому законодавству Євросоюзу у сфері відкритих даних. Україна, як кандидат у члени ЄС, працює над імплементацією цих норм у своє законодавство. 

На воркшопі представники від України презентували делегатам з понад 20 країн ЄС результати дослідження відповідності українського законодавства європейському у сфері відкритих даних, а саме:

  • Як розвививалася сфера відкритих даних в Україні
  • Які виклики стоять перед сферою у зв’язку з війною та як Україна їх долає
  • Як Україна впроваджуватиме правові стандарти Євросоюзу щодо обігу даних

Уже зовсім скоро Міністерство цифрової трансформації презентує дослідження і для української спільноти.

Міністерство цифрової трансформації розробляє дослідження за підтримки проєкту USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» та Фонду Східна Європа. Воркшоп організований за сприяння Ministrstvo za javno upravo, European Parliament Office in Slovenia, Dаta.eurоpa.еu.