В Україні відзначили Міжнародний день відкритих даних

Цього року Український день відкритих даних присвятили побудові діалогу для спільного пошуку можливостей щодо публікації даних під час дії воєнного стану.

З цієї нагоди Міністерство цифрової трансформації України за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS та Фонду Східна Європа провели стратегічну сесію «Відкриті дані: зараз та для післявоєнної відбудови» – перший масштабний захід в сфері відкритих даних з моменту початку повномасштабної війни.

Ключові учасники сфери відкритих даних – центральні органи влади-розпорядники даних, міжнародні донори, громадськість та силовий блок (СБУ та РНБО) – шукали механізми публікації найбільш пріоритетних для забезпечення прозорості та протидії корупції даних під час дії воєнного стану. Перші результати будуть вже зовсім скоро.

Не зважаючи на виклики, які постали перед сферою відкритих даних під час війни, вона продовжує розвиватися. Адже ефективна та прозора робота уряду, антикорупційна реформа, цифровізація процесів в Україні неможливі без відкритих даних. Вони створюють нові можливості для бізнесу та інновацій, сприяють активній залученості громадян у процеси ухвалення рішень.

Відкриті дані – особливо важливі для післявоєнного відновлення України. Бо вони стануть фундаментом для оцінювання ефективності та забезпечення прозорості усього процесу відбудови, а також допоможуть боротися з наслідками війни.

Дякуємо учасникам сесії за проактивну позицію у пошуку балансу між відкритістю та національною безпекою, а також за зусилля щодо подальшого розвитку сфери відкритих даних в Україні.