Відбулася конференція «Цифрова відбудова України»

Україна розпочинає реалізацію кроків для відбудови України. Цифровізація стане одним із основних механізмів, що забезпечуватиме прозорий та ефективний процес. 

Під час пресконференції «Цифрова відбудова України», що відбулася 26 серпня, обговорили майбутню систему цифрового управління відбудовою України та, зокрема, презентували напрацювання щодо реалізації Реєстру пошкодженого та знищеного майна.

У Реєстрі зберігатиметься інформація про житлові будівлі та інші споруди, що були зруйновані під час російського вторгнення. Ці дані необхідні для того, щоб сформувати політику компенсації збитків та відбудови після перемоги України.  

Наразі українці подали понад 256 тисяч повідомлень про пошкоджене майно через застосунок і портал Дія. Реєстр буде наповнюватися даними за результатами обстежень будівель спеціальними комісіями, які створювали органи місцевого самоврядування або військово-цивільні адміністрації.

«Ми допомагаємо Уряду України у розвитку цифрових ініціатив, щоб максимально швидко та якісно забезпечувати потреби держави, громадян та бізнесу під час війни. Після реалізації функціоналу подання повідомлень про зруйноване майно через Дію, команда TAPAS долучається до створення єдиної системи збору даних про руйнування. Ми готові допомагати на всіх етапах, підтримуючи розроблення сервісів і послуг, які дозволять зробити процеси компенсації та відбудови більш прозорими та мінімізувати ризики зловживань», – зазначив під час конференції Данило Молчанов, керівник USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».

Розроблення та впровадження Реєстру пошкодженого та знищеного майна здійснюється Міністерством інфраструктури у співпраці з Міністерством цифрової трансформації та Міністерством розвитку громад та територій. Проєкт реалізується за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».