Міністерство цифрової трансформації та проєкт USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» фіналізували дослідження антикорупційного та соціального впливу відкритих даних органів місцевого самоврядування в Україні та презентували третю частину дослідження.
У дослідженні автори звіту розглядають, яку цінність для громадськості, органів місцевого самоврядування та бізнесу становлять відкриті дані, що їх оприлюднюють органи місцевого самоврядування. Зокрема, завдяки активній участі місцевих органів самоврядування в обробленні, підготовці та публікації наборів відкритих даних стала можливою поява сервісів для громадян на основі відкритих даних, які сприяють у вирішенні суспільних питань.
Так, наприклад:
● Локальні геопортали дозволяють місцевим мешканцям отримувати доступ до даних кадастру або інформацію з кадастру напряму, без звернення до місцевих органів влади із запитами. Візуалізація даних дає змогу легко розібратись в інформації, тоді як робота з наборами відкритих даних потребує додаткових навичок і знань. Завдяки наявності у відкритому доступі інформації, що публікується на геопорталах, громадяни мають змогу в декілька кліків перевірити стан виконання ремонтних робіт або ж легальність розміщення рекламних носіїв чи точок із реалізації алкогольної продукції.
● Аналітика «ЛУН Місто» щодо доступності та наповненості дитячих садочків і шкіл у Києві актуалізує питання переповненості освітніх закладів у столиці та загалом привертає увагу до проблеми нерівномірного розподілу учнів між навчальними закладами міста. Мешканці міста можуть використовувати аналітику як критерій при виборі як району проживання загалом, так і конкретного навчального закладу для своєї дитини.
● Інтерактивні карти тимчасових споруд і рекламних засобів дають змогу місцевим органам влади швидко та без зайвих часових і фізичних затрат контролювати наявність порушень з боку бізнесу, спроб ухиляння від сплати податків або намагання залишити нелегальні споруди чи рекламні конструкції на вулицях міст.
● Інтерактивні дашборди щодо стану справ та фінансування у сфері охорони здоров’я на рівні міст допомагають підвищувати поінформованість населення про ситуацію у цій сфері та сприяють збільшенню рівня прозорості й підзвітності у контексті використання бюджетних коштів.
Щоб дізнатися більше про антикорупційний та соціальний вплив відкритих даних органів місцевого самоврядування в Україні, завантажуйте першу, другу та третю частину дослідження.
Також можна ознайомитися з інформацією про антикорупційний та соціальний вплив відритих даних у інших галузях: будівельна, дорожня, медична, екологічна, фінансова, енергетична, провадження бізнесу, державний нагляд (контроль), лісове господарство, підзвітність депутатів місцевого рівня та депутатів Верховної Ради та прозорість транспортної галузі.
Report_Municipalities-OD_part-3