Відкрито дані митних декларацій

Сьогодні Міністерство цифрової трансформації України разом із Державною митною службою України оприлюднили понад 4 мільйони митних декларацій з лютого 2020 року. Ці дані були одними з найбільш закритих у світі. Україна – одна з перших країн у світі, яка відкрила дані з таким високим рівнем деталізації.

Тривалий час підприємці не мали доступу до детальних даних зовнішньоекономічної діяльності України. Це було перешкодою для ухвалення оперативних та зважених рішень щодо розвитку бізнесу, а “чорний” ринок цих даних тільки зростав – дані митниці можна було купити за 100-400$.

Відтепер інформацію оприлюднено на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних: https://bit.ly/3zqr15D та запущено АРІ-сервіс для отримання цих даних: https://open-api.customs.gov.ua/api/doc#/. Дані будуть оновлюватись щомісяця.

Завдяки відкриттю цих даних:

  • Бізнес зможе аналізувати ринок аж до коду товару та краще планувати свою роботу відповідно до структури ринку, шляхів збуту, тенденцій.
  • Журналісти та дослідники зможуть аналізувати зовнішньоекономічну діяльність країни, спираючись уже на підтверджені та офіційні дані.
  • Органи державної влади зможуть ефективніше взаємодіяти з бізнесом. Наприклад, щодо питань митної вартості, квот.

Створення АРІ-сервісу реалізовується за підтримки проєкту USAID/UK aid “Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах/TAPAS.