Відомі проєкти-учасники конкуру Open Datathon reUkraine

З майже 100 заявок експертна комісія обрала 11 фіналістів, що боротимуться за гранти на розвиток проєктів на основі відкритих даних:

 • Clarity Hromada від команди Clarity Project. Система дашбордів з аналітичними показниками у контексті громад, яка підвищить ефективність управлінських рішень, інвестиційну привабливість, відкритість для мешканців.
 • UrbanData. Удосконалення сервісу для перевірки законності будівництва, виявлення незаконних обʼєктів і будівництва, що ведеться з порушеннями, формування скарг і звернень до компетентних органів.
 • Чат-бот «ВПО Назар» від команди Назар CityBot. Новий функціонал чат-боту для автоматизованого моніторингу бюджетних витрат, зокрема на потреби ВПО. Це значно посилить ефективність громадського контролю у публічних закупівлях в умовах воєнного часу для мінімізації корупційних ризиків.
 • Опендатабот — Будівництво. Вдосконалення сервісу на основі відкритих даних для систематичного відстеження ризиків на всіх етапах будівництва, що вплине на зменшення корупційних факторів у будівельній сфері.
 • Доступно! від команди Українського центру суспільних даних. Технічне рішення щодо пошуку безбар‘єрних локацій по всій країні. Проєкт сприятиме розвитку інклюзивності в українському суспільстві. 
 • Address Forever. Платформа з інформацією про ресурси цвинтарів задля підвищення ефективності їхнього використання і прозорості організаційних процедур. Проєкт вирішує проблему детінізації сфери поховання і надання ритуальних послуг.
 • NORA. Аналітичний дашборд із рейтингом компаній бюджетних проєктів, мета якого — прозора сплата податків.
 • De Jure. Вебсервіс виявлення та відстеження змін регуляторних вимог, оцінювання ризиків невідповідності та надання персоналізованих рекомендацій підприємствам. Допоможе підприємствам дотримуватися постійно мінливого ландшафту фінансових правил та мінімізації ризику штрафних санкцій.
 • Публічний портал оцінки ризикованості проєктів відновлення України. Методологічне та програмне забезпечення оцінювання ризикованості проєктів відновлення та відбудови, що вирішує проблему довіри кожного громадянина України, міжнародних партнерів щодо застосування прозорих, ефективних рішень.
 • Чат-бот «Буду мамою» від команди Ліки Контроль. Новий функціонал із найчастішими питаннями щодо обсягів безоплатної медичної допомоги для вагітних жінок, переліку лікарських засобів протягом ведення вагітності та пологів. Це допоможе уникнути маніпуляцій з боку медичного персоналу та стереотипів сприйняття безоплатних медичних послуг, які гарантовані державою.
 • Di-vision від команди Gidno. Аналітичний інструмент моніторингу за використанням коштів у проєктах відновлення та відбудови для уникнення потенційного подвійного фінансування.

Конкурс Open Datathon reUkraine — це національний конкурс технологічних проєктів на основі відкритих даних для відновлення України. Більше про конкурс читайте за посиланням: https://datathon.data.gov.ua

Найближчим часом на команди чекає інтенсивний освітній буткемп, краш-тест проєктів і підготовка до пітчингу. Онлайн-трансляція фіналу відбудеться вже наступного місяця. Зустрінемося в ефірі!

Конкурс організований USAID / UK aid проєктом «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS» спільно з Міністерством цифрової трансформації України. Партнер проєкту — Фонд Східна Європа.