Вітаємо переможців конкурсу Open Data Services Support

Учасники змагалися за грант на реалізацію проєктів з відкритих даних. Загальний фонд – 4,4 мільйона гривень. Члени журі обрали чотири переможця. Кожен з них отримає до 1 100 000 гривень на реалізацію свого проєкту:

🏆 Українська правда

Журналістський проєкт «Weekly Chart: Що відбувається в країні мовою цифр» має на меті створення щотижневої інфографіки на основі відкритих даних та фактів про економічне, політичне та соціальне життя України на платформі національного медіа холдингу Економічна/Українська правда. За допомогою дата-журналістики проєкт допоможе висвітлити проблеми корупції в Україні, а, отже, підвищити прозорість органів влади.

🏆 Clarity Project

Аналітична платформа Open Data Watchdog буде розроблена для автоматичного та незалежного моніторингу публікації, редагування та видалення наборів даних з Єдиного державного вебпорталу відкритих даних. Створення журналу змін зафіксує хто видалив, що саме і коли. Тож, дії розпорядників даних стануть ще прозорішими.

🏆 PRAVOSUD

Проєкт має на меті розширити функціонал аналітичної платформи Pravosud, а саме вдосконалити систему моніторингу. Планується створення таких додаткових функцій: пошук за ключовими словами; пошук документів відповідно до діючих норм законодавства; встановлення участі юридичної особи у судовій справі та пошук збігів за участю адвокатів і прокурорів. Система використовує відкриті дані для аналізу судової практики з метою підвищення прозорості судочинства. Це знижує можливість появи корупційних явищ, сприяє підзвітності державних органів та дає змогу громадськості та журналістам оцінити їх роботу.

🏆 Ліки Контроль

Чат-бот «Буду мамою» допоможе жінкам, які планують вагітність або вже вагітні, дізнатися в зручній формі про можливості безоплатного ведення вагітності та допомоги при пологах. Пацієнтки отримають більше інформації про свої права та перелік гарантованих державою медичних послуг, за які не варто сплачувати кошти повторно у вигляді неформальних платежів чи примусових «благодійних» внесків. Він також надасть відповіді, що робити у тих випадках, коли гроші вимагають. Проєкт буде реалізовано у партнерстві з Благодійним Фондом «280 днів».

Мета конкурсу Open Data Services Support – підвищити рівень використання відкритих даних для створення нових і підтримки наявних цифрових інструментів, пов’язаних з антикорупційною тематикою, соціальною користю, підвищенням ефективності та прозорості роботи органів влади, подоланням негативних наслідків війни.

Конкурс організований USAID / UK aid проєктом «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» спільно з Міністерством цифрової трансформації України. Партнер проєкту – Фонд Східна Європа.