Новий етап програми єВідновлення: відбудова на власній земельній ділянці

Відтепер за програмою єВідновлення власники зруйнованих приватних будинків можуть отримати виплату для будівництва нового житла. 

Для цього необхідно:

  • Авторизуватися у застосунку Дія, перейти у розділ єВідновлення.
  • Повідомити про знищене майно. Якщо зробили це раніше, повторно не потрібно.
  • Подати заяву про виплату, обравши той об’єкт нерухомості, за який хочете отримати компенсацію. 
  • Обрати вид компенсації “Грошова виплата” та заповнити заяву.

Як і у випадку з житловими сертифікатами, протягом 30 днів комісія органу місцевого самоврядування розгляне заяву і визначить суму компенсації. Для цього враховують характеристики будинку: площу знищеного житла та середню вартість квадратного метра на вторинному ринку регіону. Цю інформацію внесуть у Реєстр пошкодженого та знищеного майна.

Щоб використати компенсацію, потрібно припинити право власності на знищений об’єкт та подати повідомлення про початок будівельних робіт. Після цього потрібно буде подати заяву на зарахування коштів у застосунку Дія.

Кошти надійдуть на банківську картку єВідновлення, яку можна відкрити у банках-партнерах програми. 

Грошову допомогу можна витрати на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які є учасниками програми єВідновлення. Повний перелік тут: https://erecovery.diia.gov.ua/ 

Компенсація надійде двома траншами по 50%. Між ними потрібно буде подати проміжний звіт через застосунок Дія. 

Якщо у зруйнованого будинку було декілька співвласників, можна разом подати одну спільну заяву або декілька окремих. Кожен співвласник отримає індивідуальну компенсацію відповідно до своєї частки у власності. Важливо – припинити право власності на зруйнований об’єкт співвласники можуть лише разом.

Послугу єВідновлення розроблено Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством цифрової трансформації за підтримки проєкту USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».