500 родин реалізували житлові сертифікати єВідновлення

Українці обміняли 500 житлових сертифікатів у Дії на нові домівки. Такі сертифікати вони отримали як компенсацію за знищені через військову агресію. 

3/4 придбали за житловий сертифікат квартири, а чверть – приватні будинки. Середня сума реалізованих сертифікатів – 2,2 млн грн.

Це стало можливим завдяки державній програмі єВідновлення, цифрові сервіси для якої розробили Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством цифрової трансформації за підтримки проєкту USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».

Регіони, де найбільше придбали житла:

  1. Київська область
  2. м. Київ
  3. Харківська область
  4. Чернігівська область
  5. Миколаївська область 

Послуга отримання житлових сертифікатів у межах програми єВідновлення стартувала у серпні 2023 року. Відтоді  українці, які втратили житло, подали 9,3 тисячі заяв на отримання компенсації, з них – вже 2,5 тисячі мають сформовані житлові сертифікати в Дії. 

Сертифікат діє протягом пʼяти років. За нього можна придбати квартиру, будинок чи інвестувати в майбутню нерухомість. 

Крім житлових сертифікатів в межах програми єВідновлення існує декілька інших послуг: 

  • можливість отримати грошову виплату для термінових ремонтів пошкоджених домівок до 200 тис. грн;
  • можливість отримати виплату для капітального ремонту (до 350 тис. грн на квартиру та до 500 тис. грн на приватний будинок).

Подати заяву на отримання виплати можна в застосунку Дія, ЦНАПі чи нотаріуса. 

Також в січні 2024 року стартував прийом заяв на отримання виплати для відбудови приватних будинків на власній земельній ділянці. 

Інформація про пошкоджені та знищені будинки, а також відомості про виплати та відновлення зберігаються у Реєстрі пошкодженого та знищеного майна, що забезпечує прозоре та ефективне надання послуг єВідновлення.