Знайомимо з переможцями Open Data Challenge та Open Data Awards, перших українських конкурсів з відкритих даних

Знайомимо вас детальніше з переможцями національних конкурсів з відкритих даних Open Data Challenge та Open Data Award, які відбулися в рамках першого в Україні Open Data Forum 21 вересня в Києві.

10 фіналістів Open Data Challenge, які були відібрані експертним журі влітку, протягом двомісячного етапу інкубації працювали над розробкою прототипів, бізнес-планів, а також тестуванням продуктів і сервісів. Під час форуму відбулася презентація проектів фіналістами та нагородження трьох переможців.

Детальніше про переможців Open Data Challenge:

Проект «OpenMarket вугілля» – це онлайн аукціон з продажу вугілля. Сервіс покликаний вирішити наступні проблеми на українському ринку:

• Відкрити доступ на ринок вугілля усім охочим з максимально простою участю.
• Усунути існуючі корупційні ризики формування ціни на продукт — ціна формується ринком під час аукціону.
• Розкрити показники щодо об’ємів продажу, ціни та попиту на вугілля.
• Відкрити дані для учасників ринку.

Цільовою аудиторією є продавці та покупці вугілля, а саме видобувні підприємства, шахти, енергогенеруючі підприємства, приватні споживачі — як бізнес, так і населення.
Команда довела спроможність реалізовувати масштабні та складні проекти, розробивши інтелектуальне рішення для декриміналізації одного із найзакритіших ринків — ринків арештованого майна. Загальний обсяг проведених торгів на сьогодні понад 4,76 млрд.грн.

Команда проекту поставила перед собою амбітні цілі на рік: вивести ринок торгівлі вугіллям на новий рівень та відкрити цей ринок для потенційних покупців; залучити гравців до торгів у режимі онлайн — відкритих і чесних торгів без обмежень та корупції; вийти на інші сировинні ринки (зерно, бурштин, ліс та ін.).

Контактна інформація:
Віктор Вишньов, організатор і координатор діяльності команди.
https://setam.net.ua /   http://setam.gov.ua /   http://openmarket.net.ua /   info@setam.net

Проект «Суд на долоні» — це аналітичний інструмент для пошуку, дослідження та візуалізації судових рішень. Основні користувачі сервісу – це фахівці, які працюють у сфері права (правники, адвокати, нотаріуси); журналісти, які проводять розслідування на основі даних Єдиного реєстру судових рішень; НУО, які провадять діяльність у сфері права та реформування судової влади.

Однією з проблем судової влади є непослідовність правозастосування, що призводить до непрозорості роботи суддів та вимагає від правників витрачати багато часу для вирішення не правничих питань. Команда проекту розробляє додаток, який дозволяє аналізувати судову практику у декілька кліків. За допомогою спеціальних алгоритмів тексти судових рішень перетворюються у структуровані дані. Отримана інформація поєднується з іншими відкритими даними, які публікуються державою.

Команда 5 років працює у проектах, пов’язаних з виборчим законодавством та розробкою інформаційно-аналітичних продуктів (наприклад, аналітика у проекті «Декларації» Д. Бігуса, публікації досліджень у виданнях Vox Ukraine, Українська правда тощо). Проекти використовуються у місцевих радах та Центральній виборчій комісії.

У планах команди використовувати Freemium модель. Базовий функціонал системи буде безкоштовний. Додаткові сервісу будуть надаватися на основі передплати. Для журналістів та НУО весь функціонал додатку буде наданий безкоштовно.

Контактна інформація:
Кирило Захаров, відповідальний за аналітику даних, веб-розробку та статистику.
kirillzakharov13@gmail.com
https://court-on-the-palm.com.ua

Проект «Штрафи UA – Безпечне водіння» — це технологія мобільного трекінгу, що дозволяє визначати якість водіння автомобіля, використовуючи телеметричні властивості смартфона. Також інформування водія про стиль їзди, поради щодо покращення навичок водіння, про штрафи та їх погашення, нагадування про необхідність оновити поліс страхування.

ЦА проекту – водії, котрим небайдужа культура водіння; держава як додатковий канал впливу на манеру їзди у країні, а також страхові компанії, АЗС та інші.

Суть технології полягає у тому, що система повідомляє водію про його індивідуальний стиль водіння та надає персоналізовані рекомендації щодо покращення, а також у якості додаткової мотивації – бонуси (знижки на поліси і тд.).

Не зважаючи на існування подібних систем на ринку України, цей додаток має свої переваги. Наприклад, надання знижки на поліси ОСАГО (сервіс сфокусований лише на цьому типі страхування), а також вибір з 4 лідерів страхового ринку. Крім того, сервіс має широку аудиторію лояльних користувачів – понад 12 000. Система «Безпечне водіння» є супутньою функцією у програмі, яка уже активно використовується та присутня у 5 000 активних пристроях. Додаток простий у використанні. Бізнес-модель: сервіс отримує комісію з кожної транзакції, партнерські програми.

Контактна інформація:
Денис Дмитров (СЕО, Founder)
shtrafua@gmail.com

Детальну інформацію про усіх фіналістів конкурсу Open Data Challenge можна дізнатися, завантаживши цей файл
Фіналісти Open Data Challenge


Під час форуму пройшла перша церемонія нагородження лідерів з розвитку відкритих даних в Україні, де були відзначені найкращі державні установи, громадські та комерційні організації у 6-ти номінаціях. Представляємо вашій увазі переможців Open Data Awards:

OPEN DATA BUSINESS AWARD за найефективніше використання відкритих даних для трансформації бізнесу Сервіс Open Data Bot – моніторинг реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.
OPEN DATA GOVERNMENT AWARD за найвищі стандарти публікації відкритих даних центральними органами управління Міністерство юстиції України за розкриття реєстру бенефіціарів. На фото: нагороду отримує Міністр юстиції Павло Петренко
OPEN DATA CITY AWARD за найвищі стандарти публікації відкритих даних міськими органами управління Львівська міська рада Прорив року: Дніпровська міська рада
OPEN DATA SOCIAL IMPACT AWARD за найбільший соціальний вплив від використання відкритих даних Офіс ефективного регулювання BRDO – неурядова структура, створена для прискорення процесу реформ в Україні та ефективного регулювання і поліпшення економічних свобод (з пріоритетом для малого/середнього бізнесу).
OPEN DATA LEADER AWARD за найвищі особисті заслуги у розвитку відкритих даних Андрій Газін, журналіст даних, експерт з візуалізації даних
OPEN DATA MEDIA AWARD за найкраще використання відкритих даних у журналістиці Канцелярська сотня – організація, яка займається розшифруванням та переведенням у електронну форму декларацій чиновників, депутатів, правоохоронців та інших державних службовців. На фото: нагороду отримує Денис Бігус