Метою цього дослідження є аналіз корупційних ризиків, що існують у сфері провадження бізнесу в Україні, і те, який антикорупційний та соціальний ефект можуть мати продукти на основі відкритих даних у цій сфері. Зокрема, у цьому дослідженні автори розглядають такі приклади щодо цінності відкритих державних даних для провадження бізнесу в Україні:
- Інструменти на основі відкритих даних для перевірки потенційних контрагентів допомагають уникнути фінансових втрат, шахрайства та невиконання зобов’язань потенційними підрядниками. Аналітику надають YouControl, Опендатабот, Liga Contr Agent та інші.
- Протидія корупційним зловживанням, зокрема, під час спроб рейдерського захоплення компаній. Сервіси «YouControl» та «Опендатабот» дають змогу виявляти та протидіяти рейдерським атакам.
- Можливість автоматизувати та оптимізувати робочі бізнес-процеси, що допомагає заощаджувати кошти спрощувати взаємодію з клієнтами та більш ефективно використовувати робочий час співробітників. Приклади таких кейсів — використання API сервісу «Опендатабот» компаніями «Bot&Partners», «Poster», Work.ua та «PatentBot».
- Інструменти «PravoSud» та «Суд на долоні» дають змогу ефективніше готуватися до судових спорів та оперативно аналізувати судові практики під час підготовки до справ.