Дослідження: Гендерний компонент у відкритих даних України

Україна досягла значних успіхів у сфері діджиталізації, впроваджуючи сучасні технології для громадян. Один із важливих напрямів цього процесу — робота із забезпеченням гендерної чутливості відкритих даних. Дезагреговані за статтю та іншими соціальними показниками, вони допомагають отримувати цінну інформацію про діяльність жінок, чоловіків, вразливих груп населення, стають основою для ефективних гендерних та інклюзивних політик, дають змогу створювати технологічні рішення під потреби різних груп.

Дослідження «Гендерний компонент у відкритих даних України», проведене у 2023 році, проаналізувало гендерні аспекти у відкритих даних та їхній вплив на формування всебічно інтегрованого суспільства. Автори роботи також виявили можливості та перепони, що стосуються гендерного розподілу в різних сферах, таких як освіта, працевлаштування, охорона здоров’я тощо.

Дослідження підготовлене в межах USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS» за сприяння Міністерства цифрової трансформації України та підтримки Фонду Східна Європа.