Дослідження: Вплив політики локалізації на машинобудування в Україні: у розрізі виробництва автобусів

2 лютого на сайті Верховної Ради опублікований1 до другого читання проєкт Закону “Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” (№3739). Він вводить поняття “ступінь локалізації виробництва – показник місцевої складової у питомій вазі вартості сировини, матеріалів, вузлів, агрегатів, деталей, складових частин і комплектуючих виробів, робіт, послуг та інших складових” і вносить зміни в здійснення публічних закупівель щодо 103 товарів машинобудування, які можуть закуповувати замовники за публічні кошти через Prozorro, а також через міжнародні фінансові організації і в лізинг, якщо ступінь локалізації перевищуватиме певний, встановлений проєктом, рівень. В перший рік дії закону (в поточній версії це 2021 рік) він становить 10% із поступовим
щорічним зростанням.

В цьому короткому Полісі-брифі проаналізувано сегмент автобусів і потенційний вплив можливого законопроєкту в разі його прийняття.

Дослідження було проведене у межах проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».