Дослідження: “Зарезервовані контракти: які варіанти запровадження є оптимальними”

Центр вдосконалення закупівель Київської школи економіки проаналізував варіанти запровадження механізму зарезервованих контрактів в українське закупівельне законодавство.

Україна для інтеграції з ринком ЄС поступово впроваджує загальнодержавні програми та інші механізми підтримки малого та середнього підприємництва з акцентом на чутливі категорії населення.

Як один із механізмів підтримки чутливих категорій, зокрема ветеранів/-ок, ветеранів/-ок з інвалідністю та осіб з інвалідністю, СЕР розглядає використання зарезервованих контрактів в публічних закупівлях. 

Зарезервований контракт – це договір про закупівлю, що укладається за результатами проведення відкритих торгів з урахуванням певних вимог та є зарезервований для певної категорії осіб. Наприклад, резервування контрактів може застосовуватися для соціальних підприємств чи організацій, що працюють з особами з інвалідністю, а також окремих чутлих категорій малого бізнесу. 

Такий механізм сприятиме їхньому розвитку, підтримці та забезпеченню захисту інтересів через надання ширшого доступу для отримання контрактів від державних та муніципальних органів.

Дослідження провели за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».