Як електронне будівництво допомагає українському бізнесу будувати швидше та без корупції

«Раніше послуги у будівельній сфері були паперовими, для їх отримання потрібно було звернутися до чиновників, у цьому були корупційні ризики. Поява Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва все змінила», – розповідає Костянтин, один із користувачів системи. 

Костянтин працює в галузі будівництва 18 років. Зараз він – менеджер проєктів у столичній будівельній компанії, яка зводить офісно-житловий будинок у центрі Києва. У травні 2022 року компанія почала вводити проєкт в експлуатацію. Костянтин подав заяву онлайн і отримав усі необхідні підписи, не виходячи з дому. На його думку, доступність послуг онлайн для населення під час війни – така ж важлива перевага електронної системи будівництва, як антикорупційна складова. 

Е-систему будівництва запустили у липні 2020 року Міністерство розвитку громад і територій (зараз – Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури) та Міністерство цифрової трансформації за підтримки USAID/UK Aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ ТАРАS». 

За три роки після появи системи для громадян і бізнесу доступно 13 онлайн-послуг на Дії, а у е-системі зареєстровано понад 72 тис. професійних користувачів. Читайте історію про досвід Костянтина у користуванні будівельною онлайн-послугою: https://bit.ly/3tPfTB5.

Impact-Story_e-construction_Kyiv-office-and-business-center_UKR