Уряд відновлює роботу Єдиного державного вебпорталу відкритих даних

За останні два роки Україна досягла значних успіхів в сфері розвитку відкритих даних. Наша країна була одним з європейських лідерів за рівнем розвитку сфери відкритих даних згідно з дослідженням Open Data maturity report 2021. За різними оцінками, економічний вплив від відкриття інформації складав близько 1% ВВП і щорічно зростав. А порталом відкритих даних тільки минулого року скористалося понад два мільйони унікальних користувачів.

З початком повномасштабної війни, розв’язаної росією, для захисту інтересів національної безпеки держпортал відкритих даних data.gov.ua тимчасово призупинив свою роботу.

Втім, відкриті дані – це основа боротьби з корупцією та цифрової трансформації держави. До того ж, саме відкриті дані мають лягти в основу швидкого, прозорого та ефективного післявоєнного відновлення нашої держави. Відновлення роботи порталу – тобто фактичний перезапуск сфери відкритих даних – це показник того, що Україна продовжує йти шляхом забезпечення прозорості та підзвітності влади та розбудовувати демократичне громадянське суспільство з верховенством права.

Міністерство цифрової трансформації також розпочинає громадське обговорення змін до законодавства щодо відкритих даних з метою нормативного забезпечення політики відкритих даних під час дії воєнного стану на території України, а також розширення переліку наборів відкритих даних інформацією, яка необхідна для формування ефективного плану відновлення України, його успішної імплементації та моніторингу виконання.

Ознайомитися з проєктом акту, а також надати свої пропозиції можна до 20 серпня за цим посиланням.

USAID / UK aid проєкт «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» протягом шести років допомагає українським органам влади підвищувати рівень прозорості їхньої діяльності, запобігати корупційним проявам та формувати державну політику, спираючись на відкриті дані. Наш проєкт й надалі підтримуватиме розвиток відкритих даних в Україні, що є важливим для успішного післявоєнного відновлення України.

Разом до перемоги!